چطور عده ای خشونت را می اموزند| ویکی پدیا فارسی

به نام زن  

همه مردم اموزگاران شما هستند:
ادمهاي خشمگین به شماارامش مي اموزند.
ادهاي ریاکاربه شمايکرنگی مي اموزند.
ادمهاي وحشت زده به شما شهامت مي اموزند.
هميشه دررابطه باادمهايی که وارد زندگیتان ميشوندازخودبپرسید:
اين شخص براي اموزش چه چیزی به من فرستاده شده ......

ادامه مطلب  

پی بردن به خشونت درونی افراد با نگاه کردن به راه رفتن شان  

پی بردن به خشونت درونی افراد با نگاه کردن به راه رفتن شان


خشونت در اين روزها به سراغ هر کسی بروید،چرا که آدم ها مکر و حیله شان تمامي ندارد و اين باعث خشونت فرد مقابل ميشود و خیلی موارد دیگر.حالا ما یک نوع خشونت داریم به نام خشونت درونی،خب بریم سراغ یک سوال:خشونت درونی افراد چطور نمايان ميشود؟چطور ميتوانیم با نگاه کردن به راه رفتن اين فراد به خشونت درونی شان پی ببریم؟

ادامه مطلب  

مفهوم خشونت  

خشونت، مقوله‏هاي مختلفی را در بر مي‏گیرد كه در تعریف آن بايد ملحوظ شوند. معضلی كه در مورد خشونت وجود دارد اين است كه اولین بار كه به خشونت نگاه كردند، خشونت‏هاي جسمانی شدیدی بود كه فرد را به بیمارستان مي‏فرستاد. اين نگاه از غرب شروع شد؛ حدود سال‏هاي ۱۹۶۷، ۱۹۶۸ اولین نگاه‏ها به خشونت پدیدار شد و تا الان كه حدود سی سال (سه دهه) كار در مورد خشونت صورت گرفته، انواع و اقسام مختلف آن مشخص شده است.

ادامه مطلب  

تعریف خشونت و انواع آن:  

تعریف خشونت و انواع آن: 
از آن‌جا که خشونت بدنی ساده‌ترین نوع خشونت است تا امروز هم اکثر محققان در اين زمينه کار مي‌کنند. تعاریف اولیه‌اي که براي خشونت ارايه شدند نیز بیشتر در رابطه با خشونت بدنی است. گلز و استراوس دو پژوهشگری که سال‌ها در زمينه خشونت خانگی فعالیت کرده‌اند، خشونت را به‌عنوان رفتاری با قصد و نیت آشکار یا رفتاری با قصد و نیت پوشیده اما قابل‌درک جهت واردکردن آسیب بدنی به فرد دیگر تعریف کرده‌اند. 

ادامه مطلب  

خشونت خانگي  

خشونت‌ در خانواده‌ معنا و مفهوم‌ مختلفی‌ را در بر مي‌گیرد. خشونت‌ والدین‌ با فرزندان‌، فرزندان‌ نسبت‌ به‌ هم‌، مرد نسبت‌ به‌ زن‌ و برعکس‌ جزو خشونت‌هاي‌ خانوادگی‌ هستند. اما شايع‌ترین‌ نوع‌ خشونت‌، رفتار خشونت‌آميز و همراه‌ با سلطه‌ مرد نسبت‌ به‌ زن‌ است‌. اين‌ خشونتمي‌تواند درقالب‌ خشونت‌هاي‌ جسمانی‌، جنسی‌، روانی‌ و روحی‌ و عاطفی‌ باشد. اما یکی‌ از شاخص ترین‌ نمونه‌هايخشونت‌ خانگی‌ محدود کردن‌ زنان‌ در

ادامه مطلب  

جايگاه خشونت و مدارا در اسلام  

یكی از موضوعات بايسته پژوهش جايگاه خشونت و مدارا در اسلام است. ضرورت اين بحث ناشی از آن است كه دشمنان دین، و دین ستیزان، اسلام را دین خشونت و مسلمانان را خشونت گرا معرفی كرده وبه القاي دهها شبهه پرداخته‌اند. از سوی دیگر چالش‌ها ونزاع‌هاي سیاسی، عقیدتی و اجتماعی مسلمانان سبب شده است كه دهها پرسش در جامعه دینی به وجود آید كه برخی از آنها اشاره مي‌شود:1-اصولاً خشونت چیست؟2-آیا جهاد واجراي حدود شرعی از مصادیق خشونت است؟3-آیا براي رسیدن به اهدا

ادامه مطلب  

تعریف خشونت  

رسانیدن هرنوع ضربه به  دیگران را خشونت گویند. بنا براين خشونت تنها ابراز خشم و غضب بوده بلکه
ساحه وسیع را در برميگیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تشکیل ميدهد. خواه ضررها ی مادی
باشد یا معنوی، جسمي باشد یا روانی و یا به اشکال دیگر صورت گیرد.
خشونت عبارت از برخورد زشت و ناسالم با جانب مقابل است که باعث ايجاد غصه و قهر ميگردد.
نوع عمل فردی یا گروهی است که باعث صدمه فزیکی یا روانی گردیده ارزش هاي دیگران را صدمه ميرساند.
خشونت عبارت از رفتا

ادامه مطلب  

خشونت داشته باش عزیزم!!  

دیروز دکتر روحانی در مراسم شروع آغاز سال تحصیلی,از پلنگ ها و شاخ ها و کوئین هاي یه دبیرستان دخترونه پرسیدند که چطور ميشه جلوی خشونت ايستادگی کرد؟!
من نميدونم بچه اي که توی بیمارستان خصوصی و به روش سزارین به دنیا اومده و با ماي بیبی و تبلت و پاستیل بزرگ شده آخه چه ميفهمه خشونت یعنی چی؟اصلا خشونت چی کی هستش یا کی چی هستش؟!!بجاي اون بايد ازشون پرسید پدر مادرهاي شما چطور در مقابل خشونت شما ايستادگی ميکنند!!!
دکتر روحانی:معلمان بايد روش اعتدال و مي

ادامه مطلب  

خشونت  

خشونت حالتی از رفتار است که با استفاده از زور فیزیکی و یا غیر فیزیکی فرد خشن خواسته خود را به دیگران تحميل مي‌کند. خشونت ممکن است در اثر خشم اتفاق افتد. خشونت از نظر لغوی به معناي خشکی، تندی و سختی است.
هرگونه رفتاری که با هدف وارد نمودن آسیب به یک یا بیش از یک پدیده صورت گیرد رفتار خشونت‌آميز نام مي‌گیرد. رفتار خشونت‌آميز مي‌تواند در سطح آگاهانه یا ناآگاهانه صورت گیرد.

ادامه مطلب  

خشونت خانگی چیست و چه کسی قربانی آن می‌شود؟توصیه‌هایی برای قربانیان همسرآزاری  

فهیمه حسن‌ميری: در كنار خشونت‌هاي رفتاری و گفتاری كه هر كدام از ما ممكن است در سطح شهر با آنها مواجه شویم، عدهاي هستند كه حتی در محیط خانه هم از اين پرخاشگری‌ها در امان نیستند و در اصطلاح دچار «خشونت خانگی» محسوب مي‌شوند. اگرچه بخش زیادی از اين خشونت‌هاي خانگی پنهان مي‌مانند، اما ممكن است تنش‌هاي روحی، كبودی‌ها و زخم‌ها بالاخره پرده از اين اتفاق بردارند.
 

ادامه مطلب  

تعریف خشونت  

تعریف خشونت معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به كار برده مي شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه اي كه از روی عمد صورت مي گیرد و به افراد و اشیاء آسیب مي رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و اين بررسی ها نشان داده كه خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و اجتماعی. در جنبه شخصی، قربانی خشونت آسیب بدنی مي بیند، تحقیر مي شود. شخص خشونت دیده اگر كودك باشد،

ادامه مطلب  

راه حل های مقابله با خشونت در دنیای مجازی  

راه حل هاي مقابله با خشونت در دنیاي مجازی
 
خشونت هاي مختلف سايبری براي همه ممکن است رخ دهد چگونه مي توانیم فرزندمان را از اين مزاحمت ها در امان نگه داریم و آموزش هاي مهم در اين زمينه چگونه اند راه و روش هاي مقابله با اينگونه خشونت ها و مزاحمت ها و آزار و اذیت هاي مجازی چگونه است.

ادامه مطلب  

خشونت خانوادگی منشا خشونت اجتماعی  

کارگروه تربیتی پرتال جامع و تخصصی کودک، مهدکودک و خانواده: اگر صفحات حوادث روزنامه ها را مرور کنید به وفور خبرهايی را مشاهده ميکنید که جنايتهايی بر اثر خشونت بی مورد و یا عصبانیت آنی اتفاق افتادهاست. و به واقع بايد اظهارداشت که خشونت جزو لاينفک جنايت است بنابراين پیشگیری از خشونت در خانواده و جامعه یک مساله مهم و حايز اهميت محسوب مي شود.

ادامه مطلب  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟  

چرا جوانان رفتار خشونت آميزی دارند؟
خشونت نوجوان  رفتارهاي مضر است که مي تواند در اوايل نوجوانی شروع و تا بزرگسالی ادامه دارد.فرد جوان مي تواند یک قربانی، مجرم، و یا شاهد خشونت باشد.اعمال خشونت آميز مي تواند شامل  قلدری,بارزه، از جمله مشت زدن، لگد زدن، سیلی زدن، و یا هدف قرار دادن,استفاده از سلاح هايی مانند اسلحه یا چاقو.
نوجوانان خشونت گرا معمولاٌ قدرت کنترل رفتار خود را ندارند و ، رسوم و اخلاقیات جامعه اي را که در آن زندگی مي کنند ، زیر پا

ادامه مطلب  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟  

چرا جوانان رفتار خشونت آميزی دارند؟

خشونت نوجوان  رفتارهاي مضر است که مي تواند در اوايل نوجوانی شروع و تا بزرگسالی ادامه دارد.فرد جوان مي تواند یک قربانی، مجرم، و یا شاهد خشونت باشد.اعمال خشونت آميز مي تواند شامل  قلدری,بارزه، از جمله مشت زدن، لگد زدن، سیلی زدن، و یا هدف قرار دادن,استفاده از سلاح هايی مانند اسلحه یا چاقو.

ادامه مطلب  

«خشونت» زاده افول صمیمیت در جامعه  

به گزارش پايگاه خبری علت، سردار سعید منتظرالمهدی در یادداشتی به پايگاه خبری علت درباره ریشه‌یابی علل بروز خشونت در جامعه که پرسش مهر رییس جمهوری بود، نوشت:« ۱.ميزان شیوع و نرخ وقوع خشونت، اعم از خشونت بین فردی و نزاع جمعی و درگیری هاي درون خانوادگی، در جامعه ما کمي نگران کننده بنظر ميرسد. 
 

ادامه مطلب  

مهار خشم و خشونت و رفتارهای خشونت آمیز  

مهار خشم و خشونت و رفتارهاي خشونت آميز

 خشم را با چه رفتارهايی مي توانیم کنترل کنیم رفتارهاي خشونت آميز چگونه مهار مي شوند تزفندها و توصیه هاي موثر در اين رابطه چگونه اند بهتر است از افراد عصبی و خشن دوری کنید و تا جايی که مي توانید بر خود و اطرافیان سخت نگیرید و لبخند را فراموش نکنید

ادامه مطلب  

خطر خشونت در نوجوانان  

خطر خشونت در نوجوانان
معرفی مختصر کتاب هاي سنجش و مهار خطر خشونت در نوجوانان و مقدمه اي بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامي.
 
 
«سنجش و مهار خطر خشونت در نوجوانان»
اثر مشترك «رندی بورام» و «دیوید ورهاگن» / ترجمه عطاالله محمدی/ انتشارات ارجمند/ در 288 صفحه و به بهاي هفت هزار و 900 تومان و با شمارگان 1100 نسخه
نویسندگان اين کتاب علاوه بر اين‌که به معرفی علمي ابزارها پرداخته‌اند، چگونگی مصاحبه‌ گرفتن و نوشتن گزارش‌ها براي ارسال به دادگاه را نیز براي رو

ادامه مطلب  

ابعاد خشونت علیه زنان  

به طور کلی خشونت را مي توان از پنج بعد بررسی کرد. 1.خشونت جسمي نظیر کتک زدن. 2. خشونت روانی: تحقیر و سرزنش مداوم، مسخره کردن، احساس گناه دادن به طرف مقابل، فحاشی کردن، زیر سوال بردن یا بی اهميت جلوه دادن فعالیت هاي فردی و اجتماعی طرف مقابل، بی توجهی و بی اعتنايی. 3. خشونت مالی: در مضیقه قرار دادن فرد مقابل، به گونه اي که همواره او را محتاج یا در فقر نگه دارند. اين مورد مي تواند یکی از معیارهاي اصلی سنجش نابرابری هاي جنسیتی به شمار آید. نمونه بارز آن

ادامه مطلب  

تعریف خشونت !  

خشونت چیست؟خشونت یک کلمه عربی است که در لغت خشن شدن را گویند.
 
تعریف خشونت 
رساندن هر نوع ضرر به دیگران را خشونت گویند . بنابر اين خشونت نه تنها ابزار خشم و غضب بوده بلکه ساحه وسیع را در بر ميگیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تشکیل ميدهد . خواه ضررهاي مادی باشد یا معنوی جسمي باشد یا روانی یا به اشکال دیگر صورت گیرد.
خشونت عبارت از برخورد زشت و ناسالم و با جانب مقابل است که باعث ايجاد غصه و قهر ميگردد.
خشونت نوع عمل فردی یا گروهی است که با

ادامه مطلب  

مشاهده خشم و خشونت در میان مردم  

مشاهده خشم و خشونت در ميان مردم

 
خشم و خشونت یکی از رفتارهايی است که به وفور در ميان مردم جامعه ما دیده مي شود متاسفانه در رده هاي کشورهاي قرار داریم که با رفتارهاي خشمگینانه باهم برخورد ميکنند اختلال دوقطبی یکی از مهمترین عوامل بروز رفتارهاي پرخاشگرانه است.

ادامه مطلب  

خشونت  

 
پرسش مهر   95رئیس جمهور 
هفدهمين پرسش مهر رئیس جمهور امروز مطرح شد.
رئیس جمهور از دانش آموزان،دانشجومعلمان وفرهنگیان خواست:از کجا خشونت نشأت گرفته است و چگونه عده اي خشونت را مي آموزند. در برابر خشونت چگونه بايد ايستادگی کرد؟.
چگونه مي توانیم کشوری داشته باشیم، جامعه اي داشته باشیم داراي رحمت اسلامي و نبوی.
و چگونه مي توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟.

ادامه مطلب  

عقاید  

چطور مي شه عقايد ادمارو تغییر داد؟؟؟؟؟
چطور ميشه حالیشون کرد اشتباه فکر مي کنن؟
چطور ميشه حالیشون کرد که ادما با هم متفاوتن؟؟؟؟
چطور ميشه بهشون فهموند اقا دنیاي من با دنیاي شما متفاوته؟؟؟؟؟؟
چطور ميشه فهموند که نگرانیاتون بلاي جونمه ؟؟؟؟؟؟؟
اخههههههههه چطور ميشه حالیشون کرد؟؟

ادامه مطلب  

2 اکتبر؛ روز جهانی بدون خشونت  

2 اکتبر؛ روز جهانی بدون خشونت

مهاتما گاندی ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد
 
11 مهر (2 اکتبر)؛ روز جهانی بدون خشونت
مهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. او در طول زندگیش استفاده از هر نوع ترور و خشونت براي رسیدن به مقاصد را رد مي‌کرد. فلسفهٔ بی‌خشونتی گاندی روی بسیاری از جنبش‌هاي مقاومت بدون خشونت در سراسر جهان و تا امروز تأثیر گذارده

ادامه مطلب  

خشونت عليه كودكان  

 خشونت متقابل والدین نسبت به یكدیگر گاهی اوقات به رفتار با فرزندان نیز تعميم داده مي شود و آنها قربانی روابط خشونت و فضاي خشونت آميز در محیط خانواده مي شوند. به هر حال خشونت، خشونت مي آفریند و در یك رابطه متقابل، ابعاد و اشكال پیچیده تری مي یابد. كودكانی كه در چنین محیط خانوادگی رشد مي كنند و شخصیتشان شكل مي گیرد، خشونت را مي آموزند. آنها یاد مي گیرند كه هر گاه با رفتار و گفتار كسی مخالف باشند، او را مورد تهدید قرار دهند، یا او را به زور وادار

ادامه مطلب  

انواع خشونت:  

1) خشونت مستقیم(خشونت فیزیکی)
2) خشونت غیرمستقیم
 
خشونت مستقیم:
خشونتی است که به صورت اشکار دیده ميشود. مانند جنگ، زد وخورد، تهدید، تعذیب، شکنجه، قتل و غیره
خشونت جنسی :
تعریف خشونت جنسی به هرگونه رفتارغیر اجتماعی اطلق مي شود که از لمس کردن تا تجاوز را در برمي گیرد
اين نوع خشونت ممکن در حیطه زنده گی خصوصی زنا شویی و خانوادگی اتفاق بیفتد
خشونت روانی:
تعریف رفتار خشونت آميزی است که شرافت آبرو و اعتماد به نفس زن را خدشه دارمي کند اين رفتار به صورت

ادامه مطلب  

بررسی روانشناسانه فحاشی و خشونت کلامی  

بررسی روانشناسانه فحاشی و خشونت کلامي

اين روز ها فحش دادن به امری عادی تبدیل شده و فقط کافیست کمي پشت چهار راه دیر حرکت کنید تا بیست راننده عصبانی با پرخاشگری کلامي و فحش و بوق شما را مورد عنايت خود قرار دهند. درباره اين نوع رفتار که زیرمجموعه خشونت کلامي به شمار مي رود با دکتر علی صاحبی، روان شناس و مربی ارشد و عضو هیئت علمي موسسه واقعیت درمانی «ویلیام گلسر»، گفت و گویی ترتیب دادیم که در ادامه مي خوانید.

ادامه مطلب  

خشونت در تلويزيون  

 از آ نجايی كه تلویزیون به عنوان تنها سرگرمي در دسترس خانواده ها همواره حضور دارد شايسته است كه خانواده ها نكته هاي زیر را رعايت نمايند:  - برنامه هاي مشخصی را تعقیب كنند كه عاری از خشونت باشد. - براي جايگزینی تلویزیون از وسايل مورد علاقه كودكان مثل پازل، بازیهاي فكری، مداد شمعی، مداد رنگی، كاغذ، كتاب و مجلات استفاده نمايند. - تمام رسانه هاي حاوی خشونت را نفی نموده و اين اصل را به عنوان قانون خانوادگی بپذیرند كه در خانه جايی براي خشونت وجود

ادامه مطلب  

 

غربت..در غربت که بوده باشی..ميدانی چطور بیماریت را پشت سیم تلفن پنهان کنی..ميدانی چطور پشت لبخندت، اشک بریزی..ميدانی چطور خودت محرم غم دلت باشی..ميدانی چطور براي خبر بد آماده شوی..
در غربت که بوده باشی..ميدانی چطور آشناها تو را خوشبخت ميدانند..ميدانی چطور فقط خودت دلیل ماندنت را ميدانی..
در غربت که بوده باشی..ميدانی غریب یعنی چه..!

ادامه مطلب  

مبارزه راهبردی با خشونت  

طبیعی است دانش آموزان یعنی فرزندان من و شما براي یافتن پاسخ پرسش هاي آقاي رییس جمهوری به ما مراجعه خواهند کرد،آیا ما قادر هستیم آدرس درست به فرزندان خود بدهیم و به قول معروف آنها را دنبال نخود سیاه نفرستیم؟
آیا  ما که عامل به خشونت در خانواده و جامعه هستیم و بنا به دلايل درست یا نادرست(هیچ فرقی نمي کند) متوسل به خشونت شنیداری، دیداری، زبانی، کلامي و شفاهی یا خشونت نوشتاری، قلمي و کتبی و یا خشونت فیزیکی، بدنی و حرکتی مي شویم تا چه حد استحقاق

ادامه مطلب  

خشونت در كودكان  

رفتارهاي خشونت آميز در سنین پايین مي تواند باعث مشکلات بزرگتری در آینده کودک بشود. همه کودکان تاحدی پرخاشگری مي کنند. اگر هیچ نشانه اي از پرخاش در کودک وجود نداشته باشد بايد او را از همه کودکان دنیا جدا کرد. اگر کودک شما گاهی و بدون دلیل عصبانی و پریشان مي شود نبايد نگران شوید اما پرخاش و عصبانیت زمانی که با آزار دیگران همراه باشد را بايد جدی بگیرید. پرخاشگری و خشونت نگران کننده هميشه با کتک زدن و آزار همراه است.
 

ادامه مطلب  

کنترل و مدیریت ایجاد خشونت در خانواده  

کنترل و مدیریت ايجاد خشونت در خانواده
بهتر است برنامه هاي آموزش و مدیریتی براي کاهش و پیشگیری از پیدايش خشونت در ميان اعضاي خانواده پیش بینی و اعمال شود! هوگ دی کرتسِر»، از وکلاي «مرکز حقوقی اجتماعی Loddon Campaspe» در ايالت ویکتوریاي استرالیا از مقامات محلی اين ايالت خواسته تا در زمينه آموزش‌هاي رفتاری به مردان با هدف کاهش خشونت‌هاي خانگی و رفتارهاي تهاجمي آنها در خانواده، سرمايه‌گذاری‌هاي فوری انجام دهند.

ادامه مطلب  

نگراني بريتانيا از وخامت وضعيت حقوق بشر و مردم سالاري در افغانستان  

دولت بریتانیا با نشر یك گزارش جدید در رابطه به وضعیت حقوق بشر و روند مردم سالاری در افغانستان گفته است كه خشونت ها در اين كشور بالخصوص خشونت ها علیه زنان به گونه بی سابقه آن افزايش یافته و تنها در جریان سال ۲۰۱۵ ميلادی، بیشتر از پنج هزار رویداد خشونت علیه زنان در افغانستان به ثبت رسیده است و اين آمار بسیار تكان دهنده است.

ادامه مطلب  

• از شکل راه رفتن افراد به خشونت درونی آنها پی ببرید‎  

اين روزها ما در دنیايی زندگی مي کنیم که خشونت جزء جدايی ناپذیری از آن است، دنیايی که هر روز در گوشه اي از آن اتفاقی ناخوشايند رخ مي دهد. به دلیل وجود همين شرايط دانشمندان بر آن هستند که بتوانند با شناسايی نشانه هاي عصبیت و خشونت در افراد از بروز جرم در جامعه جلوگیری کنند؛ و حالا به یکی از جالب ترین اين نشانه ها رسیده اند.

ادامه مطلب  

آگاهی بخشی به زنان  

به طور کلی خشونت را مي توان از پنج بعد بررسی کرد.
1.خشونت جسمي نظیر کتک زدن.
2. خشونت روانی: تحقیر  و سرزنش مداوم، مسخره کردن، احساس گناه دادن به طرف مقابل، فحاشی کردن، زیر سوال بردن یا بی اهميت جلوه دادن فعالیت هاي فردی و اجتماعی طرف مقابل، بی توجهی و بی اعتنايی.
3. خشونت مالی: در مضیقه قرار دادن فرد مقابل، به گونه اي که همواره او را محتاج یا در فقر نگه دارند. اين مورد مي تواند یکی از معیارهاي اصلی سنجش نابرابری هاي جنسیتی به شمار آید. نمونه بارز آ

ادامه مطلب  

نشد  

فقط هر از چند گاهی سرم را مي چرخانم
و به گذشته نگاه مي کنم
به همه ی آن چیزهايی که براي داشتنشان تا سر حد مرگ جنگیدم
به همه ی آن چیزهايی که از عمق وجودم مي خواستمشان...خواستن واقعی!
به همه ی آن لحظه هايی که جان کندم تا برسم...
به همه ی آن باورها و اميد و آرزوهاي محکم
به آدمي که بودم نگاه مي کنم
و هیچ، هیچ، هیـــــــــچ از او درک نمي کنم
چطور آن همه زنده بودم؟
چطور آن همه مصرانه به زندگی چنگ مي زدم؟
چطور آن همه خواستن در من جا ميشد؟
چطور...همه شان دود شد

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1